NOZZLE ST-49-RD350-100 1/2F 5xb 3xs
Product No.: 649050435100
1/2" F
Nozzle 100
5 rear jets
3 side jets
Outside diameter 38 mm
Lenght 84 mm
Weight 585 g
Material: Stainless steel
Max. 350 bar
Excellent pulling power by min. 4 rear jets specially placed
Product No. 649050435100
 1 week(s) delivery time
NOZZLE ST-49-RD350-120 1/2F 5xb 3xs
 1 week(s) delivery time
NOZZLE ST-49-RD350-140 1/2F 5xb 3xs
Rotationsdüse ST-49.2
1/2" F
Nozzle 100
5 rear jets
3 side jets
Outside diameter 38 mm
Lenght 84 mm
Weight 585 g
Material: Stainless steel
Max. 350 bar
Außendurchmesser
38 mm
Druck
350 bar
Düse
100
Eingang
1/2" IG
Hersteller
Suttner
Länge
84 mm
Material
Edelstahl / Bronze
Serie
ST-49.2
Temperatur
150°C
Customers who purchased this product also purchased:
COUPLING PLUG 1/4F QC HEX 19
COUPLING PLUG 1/4F QC HEX 19
CRIMP NIPPLE DKO NW 10 2000-K SS
LANCE MOULDED SS 600
LANCE MOULDED SS 600
LANCE MOULDED 1200 MM SS
LANCE MOULDED 1200 MM SS