PUSH AND PULL LANCE ST-85-1000 1/4F SS
Product No.: 200085800
ST-85 Push & Pull lance with nozzle protector ST-10 without high pressure nozzle
Inlet: 1/4" F
Outlet: 1/4" F NPT
Lenght lance: 1000 mm
Colour of insulation: black
Max. 210 bar / 150°C
Material: Stainless steel
Product No. 200085710
PUSH AND PULL LANCE ST-85-850 1/4F
 on stock available
PUSH AND PULL LANCE ST-85-850 1/4F SS
 only few left in stock
PUSH AND PULL LANCE ST-85-1000 1/4F
 on stock available
PUSH AND PULL LANCE ST-85-1500 1/4F
 1 week(s) delivery time
PUSH AND PULL LANCE ST-85-1500 1/4F SS
Inlet: 1/4" F
Outlet: 1/4" F NPT
Lenght lance: 1000 mm
Colour of insulation: black
Max. 210 bar / 150°C
Material: Stainless steel
Color
Black
Inlet
1/4" F
Length
1.000 mm
Manufacturer
Suttner
Material
Stainless steel
Output
1/4" F NPT
Pressure
210 bar
Series
ST-85
Temperature
150°C