HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 20 MTR
Product No.: 345611420
Connection 1: M22x1,5 F (crimp nipples) with hose and yellow bend restrictor
Connection 2: Plug 11 mm swivel (crimp nipples) with hose
Nominal size: 8
Type: 2SN (double wire braid) smooth cover
Color: black
Max. 400 bar / 150°C
Product No. 3456114108
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 10 MTR
 1 week(s) delivery time
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 15 MTR
HP HOSE BLACK 2-08 SMOOTH M22F-11MM 15 MTR
STAINLESS STEEL
 2 - 6 week(s) delivery time
SS
Nominal size: 8
Color: black
Max. 400 bar / 150°C
Color
Black
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 11 mm ss swivel
Length
20 m
Nominal width
8 mm
Pressure
400 bar
Surface
smooth cover
Temperature
-40°C to +150°C