HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 10 MTR
gewickelte Decke. Nippel aus Edelstahl
Product No.: 3451114108
Connection 1: M22x1,5 (crimp nipples) with hose and yellow bend restrictor
Connection 2: Plug 11mm swivel (crimp nipples) with hose
Nominal size: 8
Type: 2SC (double wire braid) wrapped cover
Color: black
Max. 400 bar / 150°C
Product No. 345111405
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 5 MTR
gewickelte Decke.
 1 week(s) delivery time
 1 week(s) delivery time
gewickelte Decke.
 on stock available
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 15 MTR
 on stock available
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 20 MTR
HP HOSE BLACK 2-08 M22F-11MM 20 MTR SS
Nominal size: 8
Color: black
Max. 400 bar / 150°C
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 11 mm ss swivel
Length
10 m.
Nominal width
8 mm
Pressure
400 bar
Series
High Pressure Hoses
Surface
wrapped cover
Temperature
-40°C to +150°C