HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 20 MTR
Product No.: 340611420
Connection 1: M22x1,5 F (crimp nipples) with hose and yellow bend restrictor
Connection 2: Plug 11 mm swivel (crimp nipples) with hose
Nominal size: 8
Type: 1SN (single wire braid) smooth cover
Color: black
Max. 250 bar / 150°C
Product No. 340611410
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 10 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 15 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 25 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 30 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 60 MTR
Nominal size: 8
Color: black
Max. 250 bar / 150°C
Color
Black
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 11 mm ss swivel
Length
20 m
Nominal width
8 mm
Pressure
250 bar
Surface
smooth cover
Temperature
-40°C to +150°C