HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 10 MTR
Product No.: 340111410
Connection 1: M22x1,5 (crimp nipples) with hose and yellow bend restrictor
Connection 2: Plug 11mm swivel (crimp nipples) with hose
Nominal size: 8
Type: 1SN (single wire braid) wrapped cover
Color: black
Max. 210 bar / 150°C
Product No. 340111410
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 12 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 15 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 20 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 25 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 30 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F-11MM 35 MTR
gewickelte Oberfläche
 2 - 6 week(s) delivery time
Nominal size: 8
Color: black
Max. 210 bar / 150°C
Color
Black
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 11 mm ss swivel
Length
10 m.
Nominal width
8 mm
Pressure
210 bar
Series
High Pressure Hoses
Surface
wrapped cover
Temperature
-40°C to +150°C
Type
1SN
Customers who purchased this product also purchased:
HP HOSE BLACK 1-08-315 3/8M 20 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M18F 10 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M18F 10 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F 10 MTR
HP HOSE BLACK 1-08 M22F 10 MTR
SEALING SET 20 MM ´K´
SEALING SET 20 MM "K"