HP HOSE BLACK 1-08-315 M22F-11MM
10 MTR
Product No.: 343111410
Connection 1: M22x1,5 (crimp nipples) with hose and yellow bend restrictor
Connection 2: Plug 11mm swivel (crimp nipples) with hose
Nominal size: 8
Type: 1SN (single wire braid) wrapped cover
Color: black
Max. 315 bar / 150°C
Product No. 343111405
HP HOSE BLACK 1-08-315 5M. M22F-11MM
gewickelte Decke.
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08-315 M22F-11MM 8 MTR
10 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 1-08-315 M22F-11MM 10 MTR
315 bar
HP HOSE BLACK 1-08-315 M22F-11MM 15 MTR
gewickelte Decke.
315 bar
HP HOSE BLACK 1-08-315 M22F-11MM 20 MTR
315 bar
315 bar
Nominal size: 8
Color: black
Max. 315 bar / 150°C
Color
Black
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 11 mm ss swivel
Length
10 m.
Nominal width
8 mm
Pressure
315 bar
Series
High Pressure Hoses
Surface
wrapped cover
Temperature
-40°C to +150°C
Type
1SN
Customers who purchased this product also purchased:
CARPET BRUSH 36 MM
CARPET BRUSH 36 MM
DRY FLOOR TOOL D 300 MM @35 MM
DRY FLOOR TOOL D 300 MM @35 MM