HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 8 MTR
Product No.: 460028208
Connection 1: M22x1,5 F (crimp nipples) with plastic hose and black bend restrictor - plastic / spiral
Connection 2: Plug 10 mm (18,0) (crimp nipples) with plastic hose and black bend restrictor - plastic / spiral
Suitable system 2000
Nominal size: 6
Type: Polya (single fabric braid)
Color: black
Max. 160 bar / 60°C
Product No. 460028206
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 6 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 7 MTR
 1 week(s) delivery time
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 9 MTR
DKO 22 + PKS
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 10 MTR
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 12 MTR
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 15 MTR
HP HOSE BLACK 6-160 M22F-10/18MM 20 MTR
Suitable system 2000
Nominal size: 6
Color: black
Max. 160 bar / 60°C
Color
Black
Connection 1
M22x1,5 F
Connection 2
Plug 10 mm (18)
Length
8 m
Nominal width
6 mm
Pressure
160 bar
Surface
smooth cover
Temperature
-20°C to +65°C
Type
Polya
Customers who purchased this product also purchased:
KIT 1 INTAKE/DELIVERY VALVE 40°C