UNLOADER W2-1 11-15L/200 BAR
Product No.: 01000230
Interpump regulation valves W2
Type W2-1
Inlet 1/2" F
Outlet 3/8" M
Max. 200 bar / 60°C / 11 - 15 l/min
X: 63 mm
Y: 18 mm
Product No. 01000230
UNLOADER W2-1 11-15L/200 BAR
 on stock available
UNLOADER W2-2 16-21L/200 BAR
 on stock available
UNLOADER W2L-1 11-15L/200 BAR
UNLOADER W2L-2 16-21L/200 BAR
Interpump regulation valves W2
Type W2-1
Inlet 1/2" F
Outlet 3/8" M
X: 63 mm
Y: 18 mm
Flow
11 - 15 l/min
Height
X = 63
Inlet
1/2" F
Output
3/8" M
Pressure
275 bar
Temperature
60°C
Width
Y = 18
Customers who purchased this product also purchased:
SRAYER MINI 1,0 L
SRAYER MINI 1,0 L
SPRAYER INDUSTRY 7 L VITON
SPRAYER INDUSTRY 7 L VITON
DUCT CLEANER 150MM 3/8F TYR-2s
DUCT CLEANER 150MM 3/8F TYR-2s
SEALING SET 16 MM ´K´
SEALING SET 16 MM "K"