SUCTION SET ST-31-1500 9x3
REINFORCED PVC HOSE CLEAR
Product No.: 200031530
Suction set with suction hose 1,500 mm, suction filters ST-31 and chemical-resistant plastic tube 320 mm
The tube keeps the suction filter at the deepest point
Type: reinforced PVC hose clear
Nominal diameter 9 mm
Product No. 200031500
SUCTION SET ST-31-1500 6x1,5 TRANSPARENT HOSE
 only few left in stock
SUCTION SET ST-31-1500 9x3
REINFORCED PVC HOSE CLEAR
 on stock available
Suction Set ST-31 1500MM 9x3 MM BLUE
 on stock available
Suction Set ST-31 1500MM 9x3 MM YELLOW
Nominal diameter 9 mm
Length
Hose 1,5 m
Manufacturer
Suttner
Material
Plastic
Nominal width
9 mm