SUCTION SET ST-31-1500 6x1,5 TRANSPARENT HOSE
Product No.: 200031500
Suction set with suction hose 1,500 mm, suction filters ST-31 and chemical-resistant plastic tube 320 mm
The tube keeps the suction filter at the deepest point
Type: clear PVC hose
Nominal diameter 6 mm
Product No. 200031500
 only few left in stock
SUCTION SET ST-31-1500 9x3
REINFORCED PVC HOSE CLEAR
 on stock available
Suction Set ST-31 1500MM 9x3 MM BLUE
 on stock available
Suction Set ST-31 1500MM 9x3 MM YELLOW
Type: clear PVC hose
Nominal diameter 6 mm
Length
Hose 1,5 m
Manufacturer
Suttner
Material
Plastic
Nominal width
6 mm
Series
ST-31
Type
Clear PVC hose
Customers who purchased this product also purchased:
PLUG 1/2M SS SOFT
PLUG 1/2M SS SOFT
O-Ring 15,54x2,62 EPDM 80 Shore
O-Ring 5x1
O-Ring 5x1
O-Ring EPDM 80 Shore 18x2
O-Ring EPDM 80 Shore 18x2
SPRING ST-3100
SPRING ST-3100
LANCE MOULDED SS 800 MM BLUE
LANCE MOULDED SS 800 MM BLUE