FOAM LANCE ST-72.1-600 2,3 1/4 M YELLOW
grüne Markierung
Product No.: 200072625
Foam lance stainless steel with air injector, vented handle ST-9 330 mm, grip and stainless steel socket with nozzle
Inlet: 1/4" M
Lenght lance 600 mm
Lenght insulation 330 mm
Nozzle air injector: 2.3 mm
Nozzle protector: yellow
Flow: 20 l/min.
A foam injector is required
Max. 250 bar / 80°C
Product No. 200072634
FOAM LANCE ST-72.1-1200 2,0 1/4 M GREEN
grüne Markierung
 on stock available
FOAM LANCE ST-72.1-1200 2,0 1/4 M YELLOW
 on stock available
FOAM LANCE ST-72.1-600 2,0 1/4 M GREEN
FOAM LANCE ST-72.1-600 2,7 1/4 M BLUE
FOAM LANCE ST-72.1-600 3,2 1/4 M RED
Inlet: 1/4" M
Lenght lance 600 mm
Lenght insulation 330 mm
Nozzle air injector: 2.3 mm
Nozzle protector: yellow
Flow: 20 l/min.
A foam injector is required
Max. 250 bar / 80°C
Color
Yellow
Flow
< 20 l/min
Inlet
1/4" M
Length
600 mm
LengthIsolierung
330 mm
Manufacturer
Suttner
Material
Stainless steel
Nozzle
2,3 mm
Pressure
250 bar
Series
ST-72.1
Temperature
80°C
TypeNameLanguage
Replacement part drawingen
Customers who purchased this product also purchased:
LANCE HOLDER SS KW
LANCE HOLDER SS KW
NOZZLE ST-75 08  (1,70)
NOZZLE ST-75 08 (1,70)
TWIN LANCE SS ST-54 1000 MM
TWIN LANCE SS ST-54 1000 MM
INTAKE STRAINER 6MM BRASS
INTAKE STRAINER 6MM BRASS